Witaj na stronie Zgierskiej Karty Mieszkańca!
Poznaj korzyści

O karcie

Z radością prezentujemy nową formułę programu lojalnościowego - Zgierską Kartę Mieszkańca, która obowiązuje od 2024 roku. To innowacyjne podejście Urzędu Miasta Zgierza: wyróżnia i nagradza tych, którzy rozliczają na miejscu swoje podatki. 

Dlaczego warto zostać partnerem? 

Jeśli masz firmę w Zgierzu, zapraszamy Cię: dołącz do nas jako partner Zgierskiej Karty Mieszkańca. To szansa, aby dotrzeć do nowej grupy klientów oraz wyróżnić się na lokalnym rynku. Możesz wybierać benefity dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów lub dużych rodzin - tworząc ofertę dostosowaną do Twojej grupy docelowej. 

Możesz oferować różnego rodzaju korzyści: zniżki, promocje, rabaty lub usługi. ZKM to platforma, która łączy lokalnych przedsiębiorców z mieszkańcami, kreując sytuację korzystną (win-win) dla obu stron. 

Co możemy zaoferować w zamian? 

Proponujemy wymierne korzyści promocyjne! Zgierska Karta Mieszkańca, a przez to również jej partnerzy, otrzymują od nas wsparcie promocyjne: informację na dedykowanej stronie www.karta.miasto.zgierz.pl oraz promocję na fanpage Facebookowym Miasto Zgierz. 

Zgierska Karta Mieszkańca to propozycja Miasta dla tych, którzy rozliczają swoje podatki w Zgierzu.

Złóż wniosek, odbierz swoją kartę - i ciesz się zniżkami, rabatami na zakupy czy usługi oraz korzystaj z innych benefitów w mieście. 
Mieszkańcy Zgierza mogą korzystać z karty w pięciu grupach wiekowych: dorośli, seniorzy oraz dzieci do lat 6, juniorzy w wieku 7 - 12 lat, młodzież w wieku 13-17 lat.

Wniosek w imieniu osób niepełnoletnich składają ich rodzice lub opiekunowie prawni.

Do końca kwietnia 2024 roku nie trzeba składać wraz z wnioskiem potwierdzenia w postaci PIT! Dopiero przedłużając kartę na rok przyszły załączasz skan dokumentu, potwierdzającego opłacanie podatków w Zgierzu.

Co daje posiadanie Zgierskiej Karty Mieszkańca?

Posiadając kartę możesz korzystać z całego szeregu zniżek, ulg, ułatwień i benefitów oferowanych przez partnerów Zgierskiej Karty Mieszkańca. Lista korzyści oraz partnerów karty znajduje się na stronie internetowej www.karta.miasto.zgierz.pl Tam znajdziesz także aktualności, dotyczące najnowszych zmian w ofercie Zgierskiej Karty Mieszkańca - niektórzy spośród naszych partnerów oferować będą promocje czasowe bądź jednorazowe. Zawsze warto sprawdzać, czy karta nie daje czegoś ekstra!


Zgierska Karta Mieszkańca powstała w ramach Projektu "Zgierz - nowoczesne miasto po godzinach" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu Rozwój Lokalny.

Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, swoim Zarządzeniem Nr 46/VIII/2024 z dnia 19.01.2024, ustalił stosowne wzory: Zgierskiej Karty Mieszkańca, wniosku o jej wydanie (dla osoby dorosłej i niepełnoletniej), deklaracji przystąpienia Partnera do Programu Zgierska Karta Mieszkańca oraz rezygnacji z udziału w Programie, w wersjach stanowiących załączniki do niniejszego zarządzenia: 

https://www.prawomiejscowe.pl/UrzadMiastaZgierza/document/1020675/Zarzadzenie-46_VIII_2024

 

Załączniki (ważne dokumenty Zgierskiej Karty Mieszkańca) w wersji PDF:

PDFUchwała w sprawie wprowadzenia Programu Zgierska Karta Mieszkańca.pdf (555,89KB)

PDFUchwała nr LX8432023 w sprawie korzystania z ulg w MUK.pdf (572,44KB)

PDFDeklaracja przystąpienia Partnera do programu Zgierska Karta Mieszkańca.pdf (409,45KB)

PDFWniosek o wydanie Zgierskiej Karty Mieszkańca dla osoby niepełnoletniej.pdf (284,68KB)

PDFWniosek o wydanie Zgierskiej Karty Mieszkańca dla osoby pełnoletniej.pdf (261,73KB)

PDFWniosek o rezygnację z udziału w programie Zgierska Karta Mieszkańca.pdf (149,58KB)