Witaj na stronie Zgierskiej Karty Mieszkańca!
Poznaj korzyści

Muzeum Miasta Zgierza: tańsze bilety wstępu

Użytkownicy Zgierskiej Karty Mieszkańca mają w Muzeum Miasta Zgierza zniżkę obejmującą zakup biletów wstępu na stałą ekspozycję!

DSC07634.jpeg

Muzeum Miasta Zgierza
Rodzaj użytkownika dzieci do lat 6 juniorzy 7-12 lat młodzież 13-17 lat dorosły senior rodzina
Przyznana zniżka wstęp darmowy bilet wstępu 8 zł bilet wstępu 8 zł bilet wstępu 12 zł bilet wstępu 8 zł -

 

Zniżki dla posiadaczy Zgierskiej Karty Mieszkańca obowiązują dla wstępu na następujące wystawy stałe:

„Dzieje Zgierza” – wystawa  to podróż w przeszłość, pozwalającą lepiej zrozumieć historię i rozwój Zgierza na przestrzeni epok – od najstarszych osad, aż po XX-wieczne centrum przemysłowe.

„Kruszówka” – wystawa wnętrzarska pokazująca mieszkanie bogatych zgierzan, Państwa Krusche, współwłaścicieli fabryki włókienniczej. Większość muzealiów prezentowanych na wystawie pochodzi z wyposażenia ich domu, w którym mieszkali do lat 20. XX wieku. Ekspozycja składa się z: salonu z jadalnią, sypialni, holu oraz kuchni.

2014_09_1_kruszówka-8-5.jpeg

„Dziecięcy świat zabawki z dawnych lat” – jest to zbiór ponad tysiąca zabawek. Wystawa została stworzona z myślą o najmłodszych zwiedzających, dlatego też zgromadzone eksponaty prezentowane są w zaaranżowanych scenkach a nie w ujęciu historycznym. Wystawa dostępna jest w Domu Tkacza w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy, ul. Narutowicza 5 w Zgierzu.

 

Partner Zgierskiej Karty Mieszkańca:

Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21, 95-100 Zgierz

Muzeum upowszechnia wiedzę o historii Zgierza poprzez dwie stałe wystawy. Pierwsza poświęcona jest dziejom miasta od 1821 roku, druga – „Kruszówka” - prezentuje wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku. W stałej ofercie Muzeum znajduje się także możliwość zwiedzenia wystawy zabawek –„Dziecięcy świat, zabawki z dawnych lat”. Dodatkowo muzeum przygotowuje kilka wystaw czasowych rocznie, prezentując różnorodne tematy.

MUZEALNE LOGO podstawowe.png

LOKALIZACJA - gdzie znajdziesz naszego Partnera