Witaj na stronie Zgierskiej Karty Mieszkańca!
Poznaj korzyści

Można już składać wnioski o Zgierską Kartę Mieszkańca

Od poniedziałku (22.01.2024) można składać wnioski o Zgierską Kartę Mieszkańca. W ten sposób rozpoczyna się w mieście nowatorski program lojalnościowy. Urząd Miasta Zgierza chce wyróżnić osoby, które swoje podatki rozliczają na miejscu. 

Posiadacze Zgierskiej Karty Mieszkańca mogą liczyć na szereg korzyści: zniżki, ulgi (na przykład w zgierskiej komunikacji autobusowej), rabaty na zakupy czy usługi lokalnych firm oraz jednostek Urzędu Miasta. Aby otrzymać kartę należy złożyć wniosek, najlepiej w formie elektronicznej (na stronie internetowej www.karta.miasto.zgierz.pl albo przez bezpłatną aplikację mobilną Miasto Zgierz). Można też złożyć wniosek osobiście - w budynku UMZ przy Placu Jana Pawła II lub w Zgierskim Centrum Seniora przy ul. Narutowicza 29.

Karta dla mieszkańców, ale też dla przedsiębiorców

Partnerami Zgierskiej Karty Mieszkańca są nie tylko wydziały UMZ albo jednostki samorządu lokalnego (jak MUK czy WODKAN) - ale też lokalne firmy. Zgierskich przedsiębiorców zachęcamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowych: oferowanie korzyści posiadaczom karty wiąże się z dobrą promocją własnej działalności oraz lepszym dotarciem do klienta. Promocje w ramach Zgierskiej Karty Mieszkańca aktywne są w pięciu różnych grupach wiekowych: dorośli, seniorzy - a także dzieci do lat 6, juniorzy w wieku 7-12 i młodzież w wieku 13-17 lat. To pozwala przedsiębiorcom na kontakt z wybraną grupą docelową.

Na razie bez PIT

Do końca kwietnia 2024 roku nie trzeba składać wraz z wnioskiem potwierdzenia w postaci PIT! Dopiero przedłużając kartę na rok przyszły załączymy skan dokumentu, potwierdzającego opłacanie podatków w Zgierzu. Co ciekawe, Zgierska Karta Mieszkańca łączy w sobie benefity dotychczasowych: Zgierskiej Karty Seniora i Zgierskiej Karty Dużej Rodziny. Jest także bezpośrednio powiązana z mobilną, bezpłatną aplikacją Miasto Zgierz, w której na bieżąco publikowane są wszelkie informacje, związane z korzyściami płynącymi z karty. 

Zgierska Karta Mieszkańca powstała w ramach Projektu "Zgierz - nowoczesne miasto po godzinach" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu Rozwój Lokalny.