Witaj na stronie Zgierskiej Karty Mieszkańca!
Poznaj korzyści

Gliniane Knieje: tańsze zajęcia garncarskie

Gliniane Knieje to pracownia artystyczna, w której można uczęszczać na zajęcia z ceramiki. Posiadacze Zgierskiej Karty Mieszkańca, którzy chcą dowiedzieć się, czy naprawdę "nie święci garnki lepią", otrzymują pokaźne rabaty na kurs nauki kręcenia garncarskim kołem.

Gliniane Knieje
Rodzaj użytkownika dzieci do lat 6 juniorzy 7-12 lat młodzież 13-17 lat dorosły senior rodzina
Przyznana zniżka - - -

Indywidualny kurs toczenia na kole garncarskim elektrycznym - 20% zniżki;

Indywidualny kurs toczenia na kole nożnym (kopanym) - 10% zniżki;

Klub ceramików - 10% zniżki

- -

 

Partner Zgierskiej Karty Mieszkańca:

Gliniane Knieje, ceramika i garncarstwo, ul. Struga 23/209, 95-100 Zgierz

Moja pasja do ceramiki narodziła się ok. 3 lata temu, kiedy pierwszy raz miałam możliwość dotknięcia gliny. Dlatego wiem, jaka jest niesamowita i jak idealnie wyczuwa nastrój człowieka,

Swoją autorską ceramikę toczę na kole garncarskim nożnym, czyli napędzanym nogą. Kocham również przekazywać swoją wiedzę innym, w lutym przeniosłam domową pracownię w miejsce, gdzie mogę dzielić się z innymi moją pasją. Chcę stworzyć miejsce pełne ludzi sztuki, którzy nie mają możliwości lub miejsca tworzyć w domu. Dlatego mój klub ceramików wspiera takie osoby, służąc radą udostępniam jednocześnie pracownię, narzędzia, koła garncarskie (nożne i elektryczne).

Jako pedagog kocham uczyć - dlatego zapraszam również na kurs toczenia na kole garncarskim lub na pojedynczą lekcję toczenia. Kto wie, może koło wkręci Cię tak jak mnie i oddasz serce glinie ?

Kurs i lekcje odbywają się indywidualnie, więc cała moja uwaga będzie skupiona na tym, aby przekazać Ci wiedzę jak najlepiej. Z kursu otrzymasz swoje prace wypalone na tzw. biskwit, toczymy tylko z glin kamionkowych czyli wypalanych na wysoką temperaturę, co czyni je dużo bezpieczniejszymi w użytkowaniu.

Istnieje możliwość szkliwienia własnych prac szkliwami Amaco i Mayco, a także malowania podszkliwnego, sgraffito. W ciepłych miesiącach ruszą wypały alternatywne raku, nauczę Cię, jak przygotować prace i z jakich glin korzystać, aby prace przetrwały redukcję 

Serdecznie zapraszam na herbatkę do mojej pracowni w Zgierzu ul. Struga 23/209!

Aneta Smolińska

Publikacja 2.jpeg

Więcej informacji na mojej stronie: www.glinianekniejeceramikaigarncarstwo.com

Publikacja 1.jpeg

 

LOKALIZACJA - gdzie znajdziesz naszego Partnera